• 0545 463 3435
 • info@ozerpolimer.com
 • P.tesi-Cuma 08:00-18:00
 • ArabicChinese (Simplified)EnglishGermanItalianRussianSpanishTurkish
 • PET (POLYETHYLENE TEREFTALAT)

  PET (POLYETHYLENE TEREFTALAT)

  PET (polietilen tereftalat) malzemeler göreceli olarak yüksek yoğunluklu bir polyester olup genelde talaşlı imalat için standart yarı mamul olarak üretilir. PET ya amorf ya da yarı kristal termoplastik biçiminde mevcuttur. Amorf tip PET polimerinin saydamlığı yüksek olmakla birlikte, çekme dayanımı gibi mekanik özellikleri ve bilhassa da kayma özellikleri daha düşüktür.

   

  Firmamız tarafından üretilen yarı kristal tereftalatın tipik özellikleri dayanıklılık, sertlik, dayanım, üstün kayma davranışı ve düşük aşınma (nemli veya kuru ortamlarda POM’a kıyasla) şeklindedir. Bu malzeme uzun zamandan beri PET-P plastik olarak adlandırılmıştır.

  YÜKSEK ÇEKME DAYANIMI

  Günümüzde PET malzemenin bu şekilde adlandırılması eski bir kullanımdır. İyi sünme dayanımı, düşük nem emilimi ve üstün boyutsal kararlılığı sayesinde PET plastik malzeme, boyut hassasiyeti ve yüzey kalitesi açısından karmaşık parçalara ve en yüksek gereksinimlere ihtiyaç duyulan uygulamalara son derece uygundur. PET’in termal özellikleri, iyi sıcaklık stabilitesini ve boyutsal kararlılığı destekler.

   

  Şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizleri +90 224 215 34 35 nolu telefonu arayabilir ya da info@ozerpolimer.com adresine e-posta gönderebilirsiniz..