• 0545 463 3435
 • info@ozerpolimer.com
 • P.tesi-Cuma 08:00-18:00
 • ArabicChinese (Simplified)EnglishGermanItalianRussianSpanishTurkish
 • PVC (POLY VINYL CHLORIDE)

  PVC (POLY VINYL CHLORIDE)

  PVC (Polivinil klorür) çok geniş kullanım alanı olan bir plastik türüdür. Kimya endüstrisinde en değerli ürünlerden biridir. Dünyada PVC’nin %50’den fazlası yapı sektöründe kullanılmaktadır. Bina malzemesi olarak, PVC ekonomiktir ve kolayca monte edilebilmektedir. Günümüzde birçok alanda PVC, geleneksel yapı malzemeleri olan ahşap, beton ve polimer kilin (Fimo hamuru) yerini almıştır.

   

  İdeal yapı malzemesi olmasına rağmen, çevre ve insan sağlığı için PVC (polivinil klorür) hakkında birçok endişeler bulunmaktadır. PVC’nin kullanım alanları genel olarakkapı ve pencere profilleri, vinil cephe kaplaması, boru ve tesisat malzemeleri, elektrik kabloları, döşeme, hobi malzemeleridir. Esnek ve ucuz olması nedeniyle malzeme su ve atık su endüstrisinde boru hatları için çok yaygın olarak kullanılır.

  YAPI SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZİ..

  Sağlık sektöründe Parenteral kullanılan sıvıların, kan ve kan ürünlerinin torbalarında ve transfüzyon setlerinde, kateter, kanül ve drenlerde, stoma ürünlerinde ve daha birçok yerde PVC’den yapılan malzemelere sıkça rastlamaktadır. PVC’nin iki ana maddeden; Chlorine (tuz) ve Ethylene (ham petrol) den oluşmaktasdır. Bu bileşim, ethylene dichloride, çok yüksek ısılarda Vinyl Chloride Monomer (VCM) gazına dönüştürülür. Polimerizasyon denilen kimyasal reaksiyonla VCM kimyasal olarak sabit bir toza dönüşür. Buna PVC adı verilir. Polivinil klorid, monomer haldeki vinil kloridin polimerizasyonu ile üretilir. PVC sert bir plastik olup, daha yumuşak ve daha esnek hale getirmek için plastikleştiriciler ilave edilir.

   

  Şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizleri +90 224 215 34 35 nolu telefonu arayabilir ya da info@ozerpolimer.com adresine e-posta gönderebilirsiniz..